Ile kosztuje wstawienie zęba?

wstawienie zęba u mężczyzny

Ostatnia aktualizacja:

Z pewnością nie raz w swoim życiu odbyłeś wizytę u stomatologa. Zapewne do gabinetu dentystycznego trafiasz dopiero wówczas, gdy ząb Cię rozboli. Czasami w tej sytuacji na leczenie jest już zbyt późno i lekarz jest zmuszony usunąć chorego zęba, aby nie doszło do rozprzestrzenienia bakterii na inne, sąsiednie części jamy ustnej. Stomatolog powinien od razu poinstruować, jak powinny wyglądać dalsze kroki, aby po ekstrakcji uzupełnić powstałą lukę. W przypadku, gdy tego nie wykonamy, mogą nastąpić nieodwracalne konsekwencje, których nie da się cofnąć. Poza samym wykonaniem na pewno ważna jest cena, a więc zastanawiamy się ile kosztuje wstawienie zęba.

 

Ile kosztuje wstawienie zęba?

Warto wiedzieć, że rzeczywiste koszty i możliwość odpowiedzi na pytanie: ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba? jest możliwe tylko i wyłącznie po stwierdzeniu, jakim sposobem chcemy uzupełnić powstałą lukę w uzębieniu. Mamy do wyboru kilka podstawowych możliwości, a więc:

  • implant,
  • most,
  • proteza ruchoma.

Ceny wyżej wymienionych wariantów wahają się już od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wybór będzie uzależniony od dwóch czynników, a więc od stanu całego uzębienia i warunków panujących w jamie ustnej oraz od stanu naszych finansów.

 

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Tak jak opisane jest to wyżej, to ile kosztuje wstawienie zęba, jest uzależnione od wybranej metody.

W przypadku wybrania implantu, efekt może być natychmiastowy, ponieważ może być wstawiony od razu po ekstrakcji lub kilka – do kilkunastu tygodni po niej. Taki sztuczny ząb zachowuje się jak prawdziwy, a ponad to cechuje się długotrwałością.

Ile kosztuje wstawienie zęba tą metodą? – ok. 2-7 tys. zł

 

Drugim sposobem jest zdecydowanie się na most, czyli stałą protezę. Cena zależy od rodzaju wstawionego mostu.

Ile kosztuje wstawienie zęba tą metodą? – ok. 300-1200 zł

 

Ostatnim, najtańszym sposobem na uzupełnienie braków zębowych jest wybór protezy ruchomej, którą stosuje się w przypadku braku kilku zębów lub całkowitym braku uzębienia.

Ile kosztuje wstawienie zęba tą metodą? – ok. 500-2000 tys. zł, przy czym raz na 5 lat koszty refunduje NFZ

 

Poza tym, należy pamiętać, że uzupełnienie luki zębowej to nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Brak chociaż jednego zęba powoduje całkowitą zmianę zgryzu. Ponad to takie wady zgryzu powodują trudności z rozdrabnianiem pokarmu oraz zęby ulegają szybszemu zniszczeniu. W przypadku, gdy czeka Cię ekstrakcja, sprawdź ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba i ciesz się zdrowym stanem całego uzębienia i jamy ustnej.

Ile kosztuje wstawienie zęba?
5 (100%) 5 votes

The following two tabs change content below.

admin

Ostatnie wpisy admin (zobacz wszystkie)