Ile kosztuje implant zęba?

Wstawienie implantu zęba

Ostatnia aktualizacja:

Utrata zęba może stanowić ogromny problem, zarówno natury estetycznej jak i zdrowotnej. Braki w uzębieniu nie tylko szpecą nas uśmiech, mogą także spowodować problemy z przeżuwaniem jedzenia i prawidłową wymową. Co istotne brak zęba może także być przyczyną przemieszczania się pozostałych zębów w szczęce.

 

Ile kosztują implanty zębowe?

Jak możemy rozwiązać problem utraty zęba? Najbardziej trwałe oraz estetyczne rozwiązanie to wstawienie implantu. Ile kosztuje implant zęba? Nie jest to niestety najtańsze z możliwych rozwiązań, jednak ze względu na jego plusy warto zastanowić się nad jego wszczepieniem.

 

Ile kosztuje implant zęba?

Implant zęba nie jest niestety w Polsce refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w związku z czym decydując się na jego wszczepienie musimy liczyć się ze stosunkowo wysokimi kosztami takiego leczenia. Implant zęba, w zależności od materiału z jakiego został wykonany, to zazwyczaj koszt od około 2000 zł do 4000 zł. Niestety, wydatki związane z wszczepieniem implantu nie kończą się na samym implancie. Całe leczenie jest kilkuetapowe i obejmuje szereg czynności, za które będziemy musieli zapłacić.

Przed zabiegiem wszczepienia implantu będzie konieczna konsultacja stomatologiczna oraz wykonanie zdjęcia pantomograficznego lub tomograficznego, co wiąże się z łącznym wydatkiem rzędu 200-400 zł. Niektóre przypadki wymagać mogą dodatkowego leczenia przed założeniem implantu, takiego jak zabieg sterowanej regeneracji kości lub podniesienia dna zatoki szczękowej, których koszt zazwyczaj waha się w granicach 1000 – 2000 zł. Po założeniu implantu następuje część protetyczna zabiegu, obejmująca założenie korony oraz łącznika – koszt około 1000 – 2000 zł.

 

Podsumowanie

Podsumowując, jeżeli z jakiegoś powodu straciliśmy ząb i jesteśmy zdecydowani na zastąpienie go implantem z koroną protetyczną, musimy nastawić się na wysokie koszty. Nawet decydując się na wariant ekonomiczny leczenia opartego na najtańszych materiałach, to pełne leczenie wiąże się z wydatkiem około 2500 – 3000 zł.

Korzystając z materiałów wyższej jakości musimy przygotować się na wydatek nawet powyżej 4000 zł. Jeżeli konieczne będą dodatkowe zabiegi przed wszczepieniem implantu koszty wzrosną. Gabinety stomatologiczne znajdujące się w mniejszych miejscowościach zazwyczaj oferują wszczepianie implantów w korzystniejszych cenach niż te znajdujące się w dużych miastach. Można także zastanowić się nad skorzystaniem z różnego rodzaju promocji lub np. zakupić zabieg wszczepienia implantu poprzez platformy oferujące zakupy grupowe. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak powierzenie swojego uzębienia specjalistom w dziedzinie implantologii.

Ile kosztuje implant zęba?
5 (100%) 3 votes

The following two tabs change content below.

admin

Ostatnie wpisy admin (zobacz wszystkie)